Slidės

Slidės: kaip išsirinkti labiausiai tinkančias?

Nors mūsų šalyje sniego iškrenta vis mažiau, tad ne visada pavyksta pasimėgauti slidinėjimo pramogomis. Laimei, šiandien galima rasti daugybę pasiūlymų vykti slidinėti į svečias šalis, tad tikrai visais atvejais bus galima rasti pačių palankiausių pasiūlymų. Planuojantiems pradėti slidinėti dažnu klausimu tampa tai, kokios slidės gali būti geriausiu pasirinkimu, taigi, į ką svarbiausia atkreipti dėmesį?

Tinkamas slidžių ilgis

Renkantis slides labai svarbu atsižvelgti į savo ūgį. Dažniausiai parenkamos tokios slidės, kurios yra maždaug 10-15 cm ilgesnės ar trumpesnės nei slidininko ūgis, o tinkamą ilgį bus galima pasirinkti atsižvelgus į keletą svarbių niuansų. Pavyzdžiui, trumpesnės slidės gali būti rekomenduojamos pradedantiesiems ar nedaug pažengusiems slidininkams, kurie nemėgsta pernelyg greitai slidinėti. Taip pat trumpesnės slidės puikiai tinka tiems slidininkams, kurių svoris yra mažesnis nei vidutinis. Ilgesnės slidės pasiteisina tais atvejais, kuomet mėgstama labai greitai slidinėti, kai slidininko svoris yra didesnis nei vidutinis, ar tada, kuomet mėgstama slidinėti neišvažinėta trasa.

Slidžių plotis

Paprastai slidžių plotis yra matuojamas ties slidžių vidurį (tai yra siauriausia šios įrangos vieta). Siauresnių slidžių privalumu įvardijama tai, kad jos yra paslankesnės posūkiuose, o platesnes slides yra patogiau valdyti puriame sniege. Dažniausiai slidžių aprašyme yra pateikiami trys skaičiai, kurių pirmasis nurodo slidžių priekio plotį, antrasis – vidurio, na, o trečiasis – slidžių galo.

Slidžių kietumas

Kietos slidės dažniausiai pasirenkamos profesionalų, tačiau pradedantiesiems valdyti tokias slides gali būti pernelyg sudėtinga. Pradedantiesiems slidininkams rekomenduojama rinktis minkštas slides, o pažengusiems – vidutinio kietumo, nes tai padės užtikrinti maksimalų slidinėjimo malonumą.

Atsižvelkite į pasirengimo lygį

Tinkamiausios slidės gali būti pasirenkamos ir pagal tai, koks yra slidininko pasirengimo lygis. Apsilankę specializuotose parduotuvėse tikrai galėsite rasti tokių slidžių, kurios yra pritaikytos pradedantiesiems, pažengusiems slidininkams ar profesionalams. Nors kartais manoma, kad geriausia iš karto rinktis profesionalams pritaikytas slides, tačiau tokiu atveju valdyti slides gali būti pernelyg sudėtinga. Visada rekomenduojama pasikonsultuoti su specialistais, kurie tikrai padės rasti tinkamiausius pasirinkimus, ir galėsite būti ramūs, kad pasirinkote tinkamiausią įrangą.

Atsiprašome už nepatogumus.

Pabandykite ieškoti dar kartą

Registruotis

Nauja paskyra