Įjungti filtrai
  Prieinamumas
  Gamintojas
  Dydis
  Akiniai

  Slidinėjimo akiniai – viena svarbiausių įrangos dalių

  Nors besiruošiantys slidinėti didžiausią dėmesį skiria tinkamos aprangos ir slidinėjimo įrangos pasirinkimui, tačiau taip pat labai svarbu pakankamai dėmesio skirti ir tam tikrų aksesuarų pasirinkimui. Vienas svarbiausių įrangos dalių – slidinėjimo akiniai, kurie padeda apsaugoti akis nuo sniego bei spiginančios saulės. Taigi, iš ko galima rinktis, ir kaip rasti patį tinkamiausią pasiūlymą?

  Slidinėjimo akinių lęšių tipai

  Cilindrinių lęšių pagrindinis privalumas yra kaina, nes jie neužtikrina pakankamai gero periferinio matymo.  Slidinėjimo akiniai su cilindriniais lęšiais dažniausiai pakankamai gerai atlieka savo funkciją, tačiau saulėtomis dienomis gali akinti sniego spindesys;

  Sferiniai lęšiai yra brangesni nei cilindriniai, tačiau slidinėjimo akiniai su tokiais lęšiais kur kas geriau atlieka savo pagrindinę funkciją. Tokie akiniai apsaugo nuo vaizdo iškraipymo, didelio spindesio bei rasojimo, be to, užtikrinamas geresnis periferinis matymas.

  Apsauga nuo ultravioletinių saulės spindulių

  Palanku tai, kad didžioji dalis slidinėjimo akinių (net ir pačių pigiausių) užtikrina šimtaprocentinę apsaugą nuo kenksmingų UV spindulių, tačiau renkantis akinius visada svarbu įsitikinti, kad jie garantuos 100 procentų apsaugą.

  Nerasojanti akinių danga

  Rasojantys akiniai gali sudaryti tikrai nemažai nepatogumų, tad norint to išvengti, vertėtų pagalvoti apie slidinėjimo akinių, dengtų hidrofobinėmis medžiagomis, įsigijimą. Taip pat verta pasidomėti, kokią ventiliaciją turi slidinėjimo akiniai – kuo ji bus didesnė, tuo mažesnė tikimybė, kad akiniai rasos.

  Slidinėjimo akinių dydis

  Slidinėjimo akiniai turi būti patogūs, tad labai svarbu pasirinkti tinkamą jų dydį. Tą padaryti nebus labai sudėtinga: jei jums puikiai tinka S dydžio šalmas, didelė tikimybė, kad jums reikės tokio pat dydžio slidinėjimo akinių, tačiau tuomet, jei tik turite galimybę, slidinėjimo akinius rekomenduojama pasimatuoti.

  Į ką dar atkreipti dėmesį?

  Tuo atveju, jei nešiojate regą koreguojančius akinius, galėsite pasirinkti tokius slidinėjimo akinius, kurie gali būti nešiojami ant įprastų akinių. Taip pat verta atsižvelgti į tai, ar slidinėjimo akiniai turi paminkštinimus, prisitaikančius prie veido formos, nes būtent tai galės užtikrinti maksimalų komfortą. Žinoma, akinius taip pat galima rinktis pagal jų gamintoją bei kainą – šiuo metu tikrai rasite gausybę įvairių pasiūlymų.

  Rodoma 1 - 30 iš 104 dalykų