Slidžių batai

Slidinėjimo batai: kaip rasti tinkamiausius?

Slidinėjant visada svarbu pasirūpinti slidinėjimui pritaikyta apranga bei aksesuarais, nes tik tokiu atveju galėsite jaustis patogiai ir maksimaliai pasimėgauti žiemos pramogomis. Vienas svarbiausių dalykų, kuriais reikia pasirūpinti vykstant slidinėti – specialūs slidinėjimo batai, kurių pasirinkimas yra tikrai labai gausus. Tokios produkcijos šiuo metu galima rasti labai įvairiose pardavimo vietose, tad kiekvienu atveju galėsite nuspręsti, koks sprendimas gali būti pačiu palankiausiu. Taigi, į ką svarbu atkreipti dėmesį renkantis slidinėjimui skirtus batus?

Įvertinkite slidinėjimo batų patogumą

Jei yra galimybė, pasirinktus slidinėjimo batus pasimatuokite, o tuo atveju, jei slidinėjimo batai bus perkami internetu, pasidomėkite, ar bus galimybė juos grąžinti ar pakeisti kitais. Įprastai slidinėjimo batų išorė yra kieta, o vidinė dalis – minkšta ir užtikrinanti šilumą. Rinkdamiesi slidinėjimo avalynę atkreipkite dėmesį į tai, koks yra nurodytas batų išorės kietumo rodiklis. Svarbu atsižvelgti į tai, kad vyrams ir moterims skirtų slidinėjimo batų kietumo indeksas nėra vienas – moterų slidinėjimo avalynė visada yra minkštesnė (pavyzdžiui, pradedančiųjų slidininkių batų kietumo indeksas yra 50-60, įgudusių – 65-80, o patyrusių slidininkių – nuo 85 iki 100).

Slidinėjimo batų stipai

Slidinėjimo avalynė turėtų būti pasirenkama ir pagal tai, kiek esate pažengę. Pradedantiesiems ir šiek tiek pažengusiems slidininkams patartina rinktis „Comfort“ tipo batus, kurie yra pakankamai minkšti ir lankstūs, todėl net ir darant klaidas nebus pastebėta neigiamų pojūčių. Jei esate patyrę slidininkai, tokiu atveju galite pasvarstyti ir apie kietesnę slidinėjimo avalynę, kuri leidžia maksimaliai kontroliuoti judesius bei paprasčiau atlikti staigesnius posūkius.

Pasirinkite tinkamą dydį

Gana dažnai daroma klaida – slidinėjimo batų matavimasis mūvint storas vilnones kojines. Taip daryti nereikėtų – slidinėjimo batus matuokitės mūvėdami kuo plonesnes kojines. Paprastai prireikia maždaug penkių dienų, kol koja visiškai prisitaiko prie šios avalynės, ir neretai paaiškėja, kad slidinėjimo batai yra kiek per laisvi. Kad taip nenutiktų, rekomenduojama atsižvelgti į specialias dydžių lenteles, kurios padės užtikrinti, kad slidinėjimo avalynė tiks idealiai.

Taip pat slidinėjimo batai gali būti pasirenkami atsižvelgiant į gamintoją bei šios produkcijos kainą, o tuomet, jei kils tam tikrų neaiškumų, tiesiog pasikonsultuokite su pardavėjais.

Atsiprašome už nepatogumus.

Pabandykite ieškoti dar kartą

Registruotis

Nauja paskyra